MagyarRomânăEnglish

Főoldal / Hírek /

13 éve

Épületavatás

Ünnepélyes keretek között adták át 2013. október 4-én a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Természettudományi és Művészeti Karának új épületét Kolozsváron, mely otthont ad három tanszék több mint 250 hallgatójának.

A szalagavatásra Dávid László rektor úr, Tonk Márton dékán úr és Semjén Zsolt úr, Magyarország miniszterelnök-helyettese lettek felkérve. Az egyetem kéttornyú, impozáns épületét az alapító egyházak püspökei áldották meg. Az ünnepséget követően a vendégek meglátogatták az épületet, betekintést nyertek a természettudományi laboratóriumokban folyó munkába, és elbeszélgettek a hallgatókkal.

Hírek

Felvételi, 2026

5 napja

 

Mesterszakos hallgatóink a Csomád-hegységben jártak

2026 áprilisában az első éves mesterképzéses hallgatók szakmai gyakorlaton vettek részt a Csomád-hegységben, amelynek keretében olyan egyedülálló helyszíneket látogattak meg, ahol ásványvízforrások és -fürdők találhatók. Emellett meglátogatták a Szent Anna vulkáni tavat és a Mohos tőzeglápot is.

13 napja

 

Összes hír »

Facebook

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Természettudományi és Művészeti Kar, Kolozsvár

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Nemzetközi Kapcsolatok és Európai Tanulmányok Szak, Kolozsvár

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Jog Szak, Kolozsvár

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Filmművészet, Fotóművészet, Média Szak, Kolozsvár

Professzionális weblapkészítés

© 2011 Környezettudomány Tanszék, Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Természettudományi és Művészeti Kar, Kolozsvár

Készítette a Weblap.ro