MagyarRomânăEnglish

Főoldal / Hírek /

24 napja

XXXI. Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny

Március 6-án, szombaton zajlott a Kárpát-medencére kiterjedő biológiaverseny erdélyi fordulója, amelyen VII. és VIII. diákok vettek részt.

Online térben is nagy volt az érdeklődés a 7-8. osztályos diákoknak szóló tantárgyverseny iránt, amelyet a Magyar Természettudományi Társulat, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, valamint a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége szervezett.

Erdély 17 iskolájából 43 jelentkező nevezett be. Az előző évektől eltérően idén nem a Sapientia EMTE Kolozsvári Karán rendezték meg a versenyt, hanem minden iskola a saját tanintézményén belül tartotta meg a kisérettségi példájára, személyes jelenlét és tanári felügyelet mellett. A tételeket a versenyszervező bizottság állította össze, a Kolozsvári Kar honlapjáról lehetett letölteni.

A vetélkedő az egész Kárpát-medencére kiterjed, Felvidéktől Erdélyig, Vajdaságtól Kárpátaljáig fogja egybe azokat a 7–8. osztályos diákokat, akik hangsúlyosan érdeklődnek a biológia iránt. Az erdélyi fordulóban a legmagasabb pontszámot elért tanulók (2-2) továbbjutnak a XXXI. Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny döntőjére, amelyre 2021. június 4–6. között Kisújszálláson (Magyarország) kerül sor.

A verseny megszervezése révén a Sapientia EMTE elsősorban arra törekszik, hogy támogatást nyújtson az erdélyi közoktatásban zajló tehetséggondozásnak, hozzájáruljon az ifjú tehetségek már általános iskolai szinten történő szelekciójához, valamint hogy bekapcsolja őket a tehetséggondozás Kárpát-medencei hálózatába.

Az erdélyi forduló díjazottjai a következők:

Versenyző neve

Osztály

Iskola

Vezetőtanár

Díj

Biró Boglárka 7 Sükösd Ferenc Általános Iskola Cseresnyés Eszter I. díj
Farkas Izabella 7 Zajzoni Rab István Középiskola Farkas Erika Amália II. díj
Forró Artúr Zoltán 7 Zilahi Református Wesselényi Kollégium Szilágyi Emese Mária III. díj
Bartha Bernadett 7 Szent György Technológiai Líceum Joó Borbála dicséret
Baksa Zalán 7 Petőfi Sándor Általános Iskola Hatos Anna-Zsuzsanna dicséret
Csibi Eduárd 7 Siklódi Lőrinc Általános Iskola Bakos Anikó dicséret
Csomor Anna 7 Petőfi Sándor Általános Iskola Hatos Anna-Zsuzsanna dicséret
Fórika Milán 7 Fogarasy Mihály Általános Iskola Forika Kinga-Emese dicséret
Tóth Sándor 7 Székely Mózes Általános Iskola Cseresnyés Eszter dicséret
Simon Réka 7 Kalotaszentkirályi Ady Endre Iskola Török Tímea-Éva dicséret
Máté Nimród 7 Szent György Technológiai Líceum Joó Borbála dicséret
Somorai-F B-Johanna 7 Petőfi Sándor Általános Iskola Hatos Anna-Zsuzsanna dicséret
Pál Gergő 7 Székely Mikó Kollégium Csia Kinga Emese dicséret
Fülöp Szende 8 Sükösd Ferenc Általános Iskola Cseresnyés Eszter I. díj
Nagy Csenge 8 Petőfi Sándor Általános Iskola Hatos Anna-Zsuzsanna II. díj
Hunyadi Szabina 8 Székely Mózes Általános Iskola Cseresnyés Eszter III. díj
Sófalvi Diána 8 Székely Mózes Általános Iskola Cseresnyés Eszter dicséret
Csíki Dorka 8 Áprily Lajos Általános Iskola Cseresnyés Eszter dicséret
Antal Timea 8 Petőfi Sándor Általános Iskola Hatos Anna-Zsuzsanna dicséret
Duma-Nagy Boglárka 8 Áprily Lajos Általános Iskola Cseresnyés Eszter dicséret
Ujvári  Dóra 8 Onisifor Ghibu Elméleti Líceum Irsai Mónika dicséret
Mihály Eszter 8 Kalotaszentkirályi Ady Endre Iskola Török Tímea-Éva dicséret
Vargyas Balázs 8 Fogarasy Mihály Általános Iskola Forika Kinga-Emese dicséret

A versenyen a következő iskolák diákjai vettek részt (ábécérendben):

Áprily Lajos Általános Iskola, Parajd; Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely; Fogarassy Mihály Általános Iskola, Gyergyószentmiklós; Jósika Miklós Elméleti Liceum, Torda; Kaltoszentkirályi Ady Endre Iskola; Marosvásárhelyi Református Kollégium; Onisifor Ghibu Elméleti Líceum; Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr; Petőfi Sándor Elméleti Líceum, Székelyhíd; Siklódi Lőrinc Általános Iskola; Sükösd Ferenc Általános Iskola, Alsósófalva; Székely Mikó Kollégium, Sepiszentgyörgy; Székely Mózes Általános Iskola, Felsősófalva; Szent György Technológiai Líceum, Erdőszentgyörgy; Zajzoni Rab István Középiskola; Zilahi Református Wesselényi Kollégium.

 

Hírek

XVI. Kárpát-medencei Környezettudományi Konferencia

Idén 16. alkalommal szervezzük meg a Kárpát-medencei Környezettudományi Konferenciát. A konferencia helyszíne az Eötvös Loránd Tudományegyetem lesz, Budapesten. A konferencia időpontja: 2021 március 30 - április 1.

24 napja

 

XXXI. Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny

Március 6-án, szombaton zajlott a Kárpát-medencére kiterjedő biológiaverseny erdélyi fordulója, amelyen VII. és VIII. diákok vettek részt.

24 napja

 

Összes hír »

Facebook

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Természettudományi és Művészeti Kar, Kolozsvár

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Nemzetközi Kapcsolatok és Európai Tanulmányok Szak, Kolozsvár

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Jog Szak, Kolozsvár

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Filmművészet, Fotóművészet, Média Szak, Kolozsvár

Professzionális weblapkészítés

© 2011 Környezettudomány Tanszék, Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Természettudományi és Művészeti Kar, Kolozsvár

Készítette a Weblap.ro